Η κυρά – Κακή και οι δώδεκα μήνες του χρόνου

Στα πλαίσια του μαθήματος της γλώσσας οι μαθητές της Β΄τάξης έγραψαν και εικονογράφησαν ομαδικά ένα παραμύθι 다운로드.

Η κυρά – Κακή επειδή ζήλεψε τα πλούτη που απόκτησε η κυρά – Καλή με τα καλά λόγια που είπε στους δώδεκα μήνες αποφάσισε κι εκείνη να τους συναντήσει 아이폰 재 다운로드.

Η κακία της όμως δεν την άφησε να πει καλό λόγο για κανένα μήνα γι’ αυτό κι οι μήνες την αποζημίωσαν ανάλογα… 다운로드.

Η συνέντευξη με τον δημοσιογράφο Κ.Σταυρίδη

Ο Κ.Σταυρίδης ο οποίος είναι δημοσιογράφος,επισκέφτηκε το 3ο δημοτικό σχολείο Φερών και έδωσε μια συνέντευξη στα παιδιά της ΣΤ΄ τάξης 다운로드.

Κατά τη διάρκεια της συνέντευξης του κάναμε κάποιες ερωτήσεις και μας έδωσε τις απαντήσεις του 워킹데드 게임 다운로드.

Δημοσιογράφος:Πότε ξεκινήσατε αυτή τη δουλειά;

Κ.Σταυρίδης:Ξεκίνησα να κάνω ραδιόφωνο από τη Δευτέρα γυμνασίου με τραγούδια και αφιερώσεις 들국화 노래 다운로드.

Δημοσιογράφος:Χρησιμοποιείτε επίσημη γλώσσα στα άρθρα σας;

Κ.Σταυρίδης:Ναι 심즈 4 아이템 다운로드.

Δημοσιογράφος:Πώς μαζεύετε και πώς ξεχωρίζετε τις σημαντικές πληροφορίες για τα άρθρα ;

Κ.Σταυρίδης:Τις μαζεύω από παντού,ρωτάω όσους  πιστεύω ότι έχουν τις καλύτερες πληροφορίες και ,όταν έχω πολλές, διαλέγω μερικές από ένστικτο 다운로드.

Δημοσιογράφος:Εσείς ελέγχετε τα άρθρα που  μπαίνουν στην εφημερίδα ή κάποιος άλλος;

Κ.Σταυρίδης: Ο αρχισυντάκτης 다운로드! Αυτός είναι υπεύθυνος και για τα θέματα.

Δημοσιογράφος: Εσείς βγάζετε τις φωτογραφίες για τα άρθρα;

Κ.Σταυρίδης: Παλιά υπήρχαν φωτογράφοι 다운로드! Τώρα ο ίδιος ο δημοσιογράφος βγάζει φωτογραφίες με το κινητό του.

Δημοσιογράφος : Πόσα άρθρα γράφετε τη μέρα;

Κ 강남스타일 뮤직비디오. Σταυρίδης: 2- 6 Ανάλογα με τα γεγονότα!

Δημοσιογράφος :Πριν γράψετε ένα άρθρο σχεδιάζετε κάποιο πλάνο στο οποίο στηρίζεστε;

Κ 약속해요 mp3 다운로드. Σταυρίδης : Φυσικά ! Πριν να το γράψω έχω ήδη σκεφτεί τη δομή. Η βασική αρχή για κάθε άρθρο είναι το πού , πώς, πότε, γιατί…

Δημοσιογράφος : Πριν από τις συνεντεύξεις προετοιμάζεστε;

Κ 육룡이 나르샤 12회 다운로드. Σταυρίδης : Φυσικά! Ειδικά αν το πρόσωπο με το οποίο θα μιλήσω ασχολείται με κάποιο τομέα που δε γνωρίζω.

Δημοσιογράφος: Πώς εκφωνείτε τις ειδήσεις;

Κ. Σταυρίδης : Υπάρχει έτοιμο κείμενο το οποίο γράφω ο ίδιος αλλά αν συμβεί κάποια έκτακτη είδηση τότε μπορεί να μιλάς ακούγοντας όσα σου λένε στο ακουστικό.

Δημοσιογράφος: Αν δεν υπάρχουν πολλά γεγονότα τότε πώς γεμίζετε το χώρο της εφημερίδας και του δελτίου ειδήσεων;

Κ. Σταυρίδης :  Η εφημερίδα τυπώνεται με συγκεκριμένο αριθμό σελίδων , οπότε τον γεμίζουμε με θέματα γενικού ενδιαφέροντος . Κάτι αντίστοιχο κάνουμε και στην τηλεόραση. Σπάνια όμως συμβαίνει αυτό!

Δημοσιογράφος: Ευχαριστούμε για το χρόνο σας !

Κ. Σταυρίδης : Χαρά μου ! Θα σας περιμένω στο τηλεοπτικό πλατό για να δείτε από κοντά πώς βγαίνουν στον αέρα οι τηλεοπτικές εκπομπές!

Δημοσιογράφοι: Αναστασία Φ. Νίνα Γ.

Online Εκπαιδευτικό Λογισμικό Α’Βάθμιας & Β’Βάθμιας Εκπαίδευσης

다운로드

Στον παρόντα δικτυακό χώρο παρέχεται σε online μορφή το πιστοποιημένο εκπαιδευτικό λογισμικό για την Α’Βάθμια & Β’Βάθμια εκπαίδευση 다운로드!

Απλά πατήστε πάνω στην εικόνα του λογισμικού που θέλετε

다운로드