Πανελλήνια Σχολική Ημέρα κατά της βίας και του εκφοβισμού στο σχολείο

다운로드

Στα πλαίσια της Πανελλήνιας μέρας κατά της βίας και του εκφοβισμού στο σχολείο, οι μαθητές των τάξεων, με τους εκπαιδευτικούς και σε συνεργασία με τη δασκάλα της Θεατρικής Αγωγής , διάβασαν παραμύθια , παρακολούθησαν βίντεο , συμμετείχαν σε βιωματικά εργαστήρια ( παιχνίδι ρόλων, παγωμένη εικόνα , θεατρικά δρώμενα ), δημιούργησαν αφίσες και εξέφρασαν τις απόψεις τους σε συζητήσεις γύρω από το προαναφερθέν θέμα Download J.QuarreExcel. Κατά τη διάρκεια των δράσεων υπογραμμίστηκε το δικαίωμα του κάθε παιδιού να έρχεται στο Σχολείο χωρίς να φοβάται, η ανάγκη της επικοινωνίας και της λεκτικής έκφρασης των συναισθημάτων και η υποχρέωση όλων να προστατεύουν και να ενισχύουν με τη φιλία τους τα παιδιά που κινδυνεύουν να γίνουν θύματα σχολικής βίας και εκφοβισμού 다운로드.

unnamed (2) unnamed (1) Presentation1