Ένας ολυμπιονίκης στο σχολείο μας

Στις 6 Οκτωβρίου επισκέφθηκε το σχολείο μας ο Δημοσθένης Μιχαλετζάκης χρυσός ολυμπιονίκης της Παραολυμπιάδας του Ρίο , μαζί με τον προπονητή του 럼블피쉬 비와당신 다운로드.

Μαζευτήκαμε όλοι στο γυμναστήριο κι εκεί ο Δημοσθένης κι ο προπονητής του μας είπαν κάποια πράγματα σχετικά με τους αγώνες 곽진언.

Του δείξαμε ένα βίντεο , όταν ήταν μικρός στο σχολείο μας και του κάναμε δώρο ζωγραφιές 빌리진 무료.

Ο Σύλλογος γονέων χάρισε στο Δημοσθένη και τον προπονητή του από ένα δέντρο ελιάς 다운로드.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Μετά η Ε΄και η ΣΤ΄τάξη έμειναν για να του κάνουν κάποιες ερωτήσεις 스피드 페인팅 다운로드.

Η συνέντευξη

Πώς ένιωσε όταν τερμάτησε πρώτος κι ο Δημοσθένης απάντησε πως ένιωσε συγκινημένος και περήφανος 다운로드.

Αν είχε άγχος όταν αγωνιζόταν κι εκείνος είπε ότι είχε πάντα άγχος.

Πόσες ώρες έκανε προπόνηση και απάντησε πως έκανε 2 ώρες το πρωί , 1 ώρα γυμναστήριο και 2 ώρες κολυμβητήριο 다운로드.

Αν πρόλαβε να δει κάτι άλλο από τη Βραζιλία και απάντησε ότι πήγε στις διάσημες παραλίες και στο άγαλμα του Ιησού στο Ρίο 다운로드.

Πώς  ένιωσε όταν επέστρεψε στις Φέρες και είπε ότι ένιωσε μεγάλη χαρά , γιατί τον περίμεναν χιλιάδες κόσμος 아이튠즈 음악 다운로드.

Πόσο χρονών ξεκίνησε τις προπονήσεις; Και απάντησε πως ξεκίνησε από 3 μιση χρονών 런닝맨 애니메이션 다운로드.

Με ποια αεροπορική εταιρία ταξίδεψε και είπε ότι ταξίδεψε με μια ισπανική την Ιμπέρια.

Τι θυσίες έκανε και απάντησε πως έκανε ώρες προπόνηση και στερούνταν τους φίλους του αλλά όμως οι φίλοι του τον υποστήριζαν γιατί έτσι κάνουν οι πραγματικοί φίλοι.

Μετά ο Δημοσθένης πέρασε απ? όλες τις τάξεις και βγήκε φωτογραφίες με τα παιδιά

Αρθρογράφος : Τζένη Κ. Φωτογραφίες : Βενετία Λ.